Memoriál Jozefa Psotku - 33. ročník

16.10.2017
memorial-jozefa-psotku-33-rocnik

 Psotkov memoriál píše už 33 ročník. Jeho cieľom je spomienka na Juzeka Psotku a na štvoricu Božík, Becík, Jaško a Just, ktorí všetci zahynuli pri zostupe z Everestu.

Po presune základne podujatia zo Sliezskeho domu do Tatranskej Lomnice sme museli dva roky čakať na počasie, kým sa konečne podarilo uskutočniť variantu cez sedlá.

Ani tento rok to nevyzeralo ružovo, hore už je pomerne dosť snehu ale nakoniec sa organizátori rozhodli správne a s veľkým nasadením zorganizovali plný program.

Počasie spolupracovalo a tak to bola paráda. Nielen pre pretekárov ale aj pre divákov a sprievod.

 

Po novom sa beží dlhá trať spôsobom dvoch časoviek, zvyšok sa ide v časovom limite. Už prvá časovka s cieľom pod Poľským hrebeňom rozhodne o mnohom.

Tento rok sa vpredu vytvorila silná a vyrovnaná skupinka. Pod Poľský hrebeň vybehol prvý Vlado Jambrich ale už tesne nasledovaný Milanom Madajom. V druhej časovke pod 

Javorákom síce veľkú vytrvalosť a trénovanosť ukázal Rišo Zvolánek ale prvé miesto v časovke už  nestačilo na predstihnutie prvých dvoch v celkovom poradí.

 

tatranská_krasota_vo_VSD

 

Milan Madaj tak aj vo veteránskom veku si lišiackym výkonom  zabezpečil ďalšie víťazstvo na svojom obľúbenom preteku. Ako zaujímavosť treba spomenúť že Milan už veľmi nepreteká,

Psotkáč je však podujatie ktoré už tradične nevynechá.

 

Milan_Madaj,_1.miesto

 

Medzi ženami si víťazstvo s veľkým náskokom vybehala Zuzana Dudášová z Oravy pred Lenkou Hiklovou a Marínou Šlárkovou/Kissovou

 

Novým centrom pretekov sa po Sliezskom dome stáva tenisové centrum v Tatranskej Lomnici kde pretekári našli výborné podmienky a podujatie sprevádzali aj sprievodné akcie a premietania.

 

 kompletné výsledky

 

M.Bartoň, foto: R.Pouš

Fotky Memoriál Jozefa Psotku - 33. ročník

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri