Začiatok skialp sezóny 23/24

27.11.2023
zaciatok-skialp-sezony-23-24

Koncom novembra by sa dalo povedať, že je to na dobrej ceste. Sneh sa pomaly zbiera vo vyšších nadmorských výškach a na tento dátum je optimistické, že sa už dlhšie šlape na Chopok z obidvoch strán. Dobre sú na tom Martinské hole, hrebeň Krivánskej Malej Fatry, videli sme už na nete aj lyžiarske video s lavínou zo Západných Tatier. Z utajených zdrojov už sa šušká aj o aktivite vo vyšších výškach VT. Šlapači už otvorili sezónu na Kráľovej holi a z poľskej strany VT idú správy o bohatej nádielke na Kasprovom vrchu a okolí.

Sneženie prišlo hlavne ako už tradične od severozápadu a tak juhovýchodné svahy Vysokých tatier sú na tom poslabšie. Napriek tomu včera ešte využilo voľný deň viacero šlapačov po ceste na Sliezsky dom aktuálnu situáciu a tak sa konečne už podarilo zahájiť sezónu dnes v pondelok aj mne. V spodnej časti je snehu tak akurát dúfajme že to sneženie už zajtra vylepší.

Je to práve Sliezsky dom kde sme už tradične začínali asi najčastejšie. Asfaltka nepotrebuje veľa a tak sa tu už pri pár centimetroch správne spadnutého materiálu spravia podmienky vhodné na kameňačky. Šéf hotela Peter Andráš sa vyjadril, že sa budú snažiť nezničiť cestu nešetrným pluhovaním, v decembri by ešte chceli jazdiť hore mikrobusmi a potom podľa podmienok by už jazdili iba na pásových vozidlách aby cestu nemuseli pluhovať...

Pod článkom si nájdete odklik na náš prvý skialpaktual vôbec, Vetromag potichu nedávno oslávil 16 rokov ;)

Prajem všetkým peknú a úspešnú zimu! ...a dávajte si pozor!

alebo aj: "Lidé bděte! Nepodléhejte naději! a "Jediné čo vám môžem sľúbiť sú krv, pot a slzy!" :D

 

Martin Bartoň

Fotky Začiatok skialp sezóny 23/24

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Začiatok skialp sezóny 23/24
Peter 06.12.2023
Boli sme tam 5.12.2023, cesta na Sliezky dom po celej dlzke je radikalne vypluhovana, ladova, miestami male sutriky. Na skialp odporucam len stare kamenacky.

RE: Začiatok skialp sezóny 23/24
Martin 10.12.2023
ano, bohužiaľ to pluhujú, našťastie sú tu aj iné možnosti, dobrá cesta je už aktuálne aj na Brnču

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri