Daliborova misia: 11x na Choč za 24 hodín

30.03.2020
daliborova-misia-11x-na-choc-za-24-hodin

Misia splnená, 24 hodinovka Valaská Dubová - Veľký Choč hore-dole 11x,110km 10560m+, celkový čas - 23:57

Dalibor Dvorštiak je známa postava slovenského Ultra. Minulú sezónu skončil dokonca na treťom mieste v hodnotení ultraligy. Okrem svojského prístupu k životospráve, dobrosrdečnej a zábavnej povahe je známy aj tým, ako si to ultra užíva, vždy je ho plná občerstvovačka :) Minulú sezónu patril  k najusilovnejším ultrabežcom a zúčastnil sa asi najväčšieho počtu domácich podujatí z popredných bežcov. O tom, že ultrabežci nie sú celkom normálni ľudia, Dalibor podal svoje svedectvo aj v piatok/sobotu 27/28 marca. Keďže mu zrušili plánované ultrapodujatie v Turecku, kde mal pôvodne štartovať, rozhodol sa spraviť si svoje vlastné. Z Valaskej Dubovej na Choč a naspäť je jeho domáca trasa. Dalibor využil dokonalé domáce prostredie a fukol tam 11 "banánov". Tento projekt v zbierke podobných "výletov" na Vetromagu sa svojimi číslami zaradí na popredné miesta...

Dalibor chodil si v poslednej dobe často na Choč? :)

...a čo je v mojom veku často? :D tento rok som tam bol do tohto dátumu asi 20x, neviem, či je to veľa alebo málo

Už na svojom FB si spomenul, že tvoj výlet bola aj náhrada za zrušené preteky...

Áno, v tomto čase aj vďaka SUT som mal bežať Alanya ultratrail v Turecku, no vieme aká je aktuálna situácia vo svete, objavil sa voľný víkend, tak som si dal predčasný darček k blízkym narodeninám.

Stretával si ten deň na chodníku veľa ľudí?

Za tých 24 hodín tam bolo do 60 ľudí a asi 8 psov, čo je kôli aktuálnemu stavu zanedbateľné množstvo, zo začiatku som sa snažil rátať presne, no z dvôvodu, že som vlastne tých istých stretal viackrát ma to prestalo baviť :)

Mal si nejakú podporu? Servis dole vo Valaskej? Ako si občerstvoval?

Mal som pri miestnom pohostinstve vytvorený hlavný stan :D , v igelitke pod stolom záhradného posedenia pár termosiek čaju, pár fliaš ionťáku, v prípade potreby som si dolieval do fľaše čo som nosil so sebou. V batohu som mal sáčok so slaninou a druhý so syrom,  ráno o pol deviatej mi deti doniesli cestoviny, samozrejme so slaninou a syrom :) V miestnych potravinách som si ešte kúpil fľašu Pepsi a nejakú čokoládovú tyčinku, mal som aj zopár športových gélov. A aby som nezabudol, samozrejme nesmeli chýbať kyslé uhorky! V noci mi pár krát volali deti, či som v poriadku a jedno kolečko, desiate, si dal so mnou syn a nevesta.

podporiť_ma_prišiel_kolega_Stanley

Bolo veľa blata? Použil si paličky? Akú si použil obuv?

Paličky nepoužívam, blato sa objavilo len na pár krátkych miestach, kde sa roztopil cez deň sneh. Behám v La Sportiva Bushido.

Koľko ti trvalo priemerné kolečko? Výstup?

Podľa hodiniek som mal čas pohybu 21:38, čiže

priemerne to bolo 1 hodinu a 58 minút na kolečko. 

Ako spomínaš na krízy? Ani sa nepýtam či nejaké boli...

Veľká kríza bola hneď na začiatku, mal som spánkový deficit. Zo stredy na štvrtok som spal 4 hodiny a nespať ďalšiu noc... bol to na mňa veľký tlak či to neodložiť. 

Pokračoval som a v konečnom dôsledku rozhodnutie neľutujem, veď som nebol na pretekoch, robil som to sám pre seba, od začiatku som sa snažil si to užívať.

Ako to šlo v noci? Mrzlo? Šmýkalo sa? ;)

Mne sa osobne v noci behá dobre, aspoň nevidíš čo ťa čaká aj keď v tomto prípade to až tak neplatilo :) Nemáš síce výhľady, ale máš viac času sám pre seba... Počasie bolo príjemné, ja mám radšej chladnejšie, v noci bolo dole -1, hore odhadom maximálne -6 a bezvetrie, kde tu trošku zafúkalo. No a čo sa týka šmýkania, bez bežeckých mačiek by si si tam nepichol, to bolo na tom najhoršie, z tých 110km som s nimi nabehal asi 90,  a na niektorých krátkych skalnatých úsekoch bez snehovej pokrývky sa neoplatilo ich dávať dole, tak si dokážeš predstaviť ako si to užili chodidlá a členky.

Už si dal niekedy toľko výškových za 24 hodín?

Nie, toto bolo maximum, zatiaľ :)

Koľko si vypil piva?

Odkedy zavreli krčmy jedno...

Bol to taký spontánny nápad alebo si nad tým rozmýšlal už dlhšie?

Prvý krát som si dal takýto darček v roku 2016, dal som to 8x, no a vtedy som si povedal, že nabudúce to dám 10x, to som splnil, aj keď pred nedávnom mi skrsla myšlienka, že by to mohlo byť aj 12x, no na to som ešte nedozrel :)

niečo_ukazuje..._asi_desať?_:)

Vyzerá to, že jarná ultra sezóna tak skoro nezačne... až zregeneruješ čo potom?

Nevieme kedy vlastne nejaká sezóna začne, mal som toho tento rok naplánované veľa doma aj v zahraničí, budem sa musieť nejako prispôsobiť a behať tak ako doteraz pre radosť... V každom prípade by som chcel aj touto cestou poďakovať za podporu Adamšportu Ružomberok a Patrikovi Luptákovi.

www.adamsport.eu

Daliborovi držíme palce do ďalších bláznovstiev a dúfame, že ultra sezóna aj so štartovými číslami začne čím skôr

M.B.

 

Fotky Daliborova misia: 11x na Choč za 24 hodín

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri